СУЧАСНІ ВИДИ ОЗДОБЛЕННЯ

Оздоблення одягу, оточення гарними, естетичними речами, завжди мало для людини велике задоволення. Ще первісні жінки намагались прикрасити себе і своє житло використовуючи різні підручні матеріали і всю свою фантазію та смак.
В наш час існує велика кількість видів оздоблення одягу різними методами з використанням різних технік та матеріалів. Останні роки українські дизайнери та інші, повертаються до давно забутих видів оздоблень одягу, якими досконало володіли наші бабусі та прабабусі. Це різні види вишивок, мережок, зборок та драпіювання. Оздобити одяг старовинними методами і надати йому  сучасного вигляду можна, за допомогою сучасних матеріалів.
 Розрізняють оздоблення постійне і змінне.
До постійного оздоблення належать складки, строчки, защипи, тасьма, сутаж, бейка, кант, рюш, оборка, вишивка, мережка, бахрома, аплікація і до змінного – коміри, вставки, манжети, пояси, жабо, тощо.

Сучасний декор одягу

Оздоблення одягу, оточення гарними, естетичними речами, завжди мало для людини велике задоволення. Ще первісні жінки намагались прикрасити себе і своє житло використовуючи різні підручні матеріали і всю свою фантазію та смак.
Для базової форми одягу характерна досконала , перевірена у виробництві конструкція з оптимальними значеннями основних параметрів . Досконала конструкція забезпечує високу якість посадки одягу на фігурі , а також повинна бути технологічною й економічною.

1 . Застосування матеріалів різних кольорів, фактур, малюнків, а також за рахунок поєднання матеріалів в одній формі, композиції. Урізноманітнюючи матеріали в кольорі, за фактурою, структурі, малюнку, а також гармонійно комбінуючи їх в одній формі, представляється можливість покупцеві, враховуючи індивідуальні особливості та побажання .
Вибрати модель відповідного, потрібного йому, матеріалу, малюнка, певного орнаментального мотиву чи колористичного стану, фактури або структури матеріалу.



2 . Використання різноманітного накладного декору, що має на увазі вишивку , аплікацію, перфорацію, інкрустацію, тиснення, тонування ; застосування різної фурнітури - металевої, пластмасової, обтягнутою шкірою або іншими матеріалами; включення в композицію моделі всілякої відтермінування ліній - рельєфів і деталей із застосуванням кольорових ниток, тасьми, сутажу, шнура, виконання рельєфних, об'ємних оздоблювальних ліній; застосування геральдики - всілякі знаки, емблеми, підписи і т.п.
Використанням різного , названого тут декору можна досягти безмежного безлічі рішень , а якщо вміло поєднувати обидва названих тут засоби досягнення різноманітності , то надається можливість так варіювати одну і ту ж форму і конструктивну основу , що кожен покупець зможе , знайти для себе бажану модель.
Декор правомочний в одязі , взуття, галантерейних виробах майже всіх призначень, сезонів , вікових відмінностей. Особливо виграшний він в дитячих, прогулянкових виробах і для активного відпочинку, а також для спортивних .

3 . Введення на поверхню форми одягу різних накладних деталей - кишень , клапанів, хлястиків, поясів, манжет, пат, бантів, кокеток - різних за розміром і формою .


4 . Різне рішення відлітного краю коміра в одязі з коміром , або вирізу горловини у виробах без комірів .

5 . Різноманітне оформлення застібки в наплечному одязі із звичайною обробкою лінії борту з петлями і гудзиками, на планці, потайні на зав'язках , фігурні накидні петлі і т.п. 

6 . За рахунок окантовки ліній - зрізів в одязі, взутті , шкіргалантерейних виробах - низу верху у взутті ), борта, низу рукавів, горловини, коміра зовнішніх країв накладних деталей.

2 коментарі:

  1. Дякую за підборку матеріалу. Вона допомогла підшукати ідеї для роботи на уроці у 8 класі.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую за підборку матеріалу. Вона допомогла підшукати ідеї для роботи на уроці у 8 класі.

    ВідповістиВидалити